Informujemy, że od godz. 19:00 do godz. 20:00 w dniu 29 kwietnia 2024 r. (Poniedziałek) planowane są prace konserwacyjne systemu BIP, które mogą skutkować jego niedostępnością. Przepraszamy za utrudnienia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Gmina Garbów

SIWZ z załącznikami od nr 1 do nr 8

powrót do listy przetargów

Załącznik

Treść

 

NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO:

 

GMINA GARBÓW

ul. Krakowskie Przedmieście 50

21-080 Garbów

 

adres poczty elektronicznej (e-mail):  ug@garbow.pl

adres  internetowy (URL): www.bip.garbow.pl

tel.: 0 81 5018063      

fax: 081 5018070

 

adres do korespondencji: j.w.

 

 

NR  SPRAWY: ZP.2710.XIV.ST-BOG.1.2017

 

 

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW  ZAMÓWIENIA

 

na wykonanie robót budowlanych na zad.p.n.

 

„Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

 

   Zamówienie realizowane w ramach projektu pn.” Przebudowa stacji uzdatniania wody w Bogucinie oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w Bogucinie , Przybysławicach i Woli Przybysławskiej. „współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020( Dz.U. z 2017 r. poz.562,624 i 892).

 

 

TRYB POSTĘPOWANIAprzetarg   nieograniczony o wartości szacunkowej  poniżej progów określonych w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust.8  Ustawy prawo zamówień publicznych.

                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

ZATWIERDZIŁ :

 

   Wójt Gminy Garbów

Kazimierz Firlej

 

 

Data zatwierdzenia  21.11.2017 r

 

                                                                             

 

Załączniki do SIWZ:

 

Nr 1 - Formularz ofertowy

Nr 2 - Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu

Nr 3 - Oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania

Nr 4 - Informacja dotycząca przynależności do tej samej grupy kapitałowej

Nr 5 - Informacja na temat doświadczenia

Nr 6 – Kwalifikacje i doświadczenie kluczowego personelu

Nr 7 – Oświadczenie  dotyczące posiadanych uprawnień

Nr 8 – Informacja o zamiarze zlecenia robót podwykonawcom

Nr 9 - Projekt umowy

Nr 10 - Program Funkcjonalno-Użytkowy – PFU.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I. Informacje  ogólne.

1. Gmina Garbów w Garbowie ul. Krakowskie Przedmieście 50, zwany dalej "Zamawiającym" zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej poniżej progów określonych w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust.8 Prawa zamówień publicznych, na wykonanie robót budowlanych na zad. p.n.: „Przebudowa stacji uzdatniania wody w Bogucinie gmina Garbów w systemie zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej "SIWZ”.

2. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2017 r , poz. 1579 z póz. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp, a także wydanymi na podstawie niniejszej ustawy rozporządzeniami  wykonawczymi.

3. Podstawa prawna wyboru trybu udzielenia zamówienia publicznego – art. 10 ust.1 oraz art.39-46  ustawy Pzp.

II. Opis przedmiotu zamówienia.

  1. Przedmiotem zamówienia jest:

WYKONANIE W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ  PrzebudowY  stacji uzdatniania wody w miejscowości Bogucin

zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym ,stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ.

 

Zakres zamówienia  obejmuje w szczególności :

 

  1. 1.      Wykonanie dokumentacji projektowej tj.:

 

1.1  Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy stacji  uzdatniania wody w  branży konstrukcyjno- budowlanej ,sanitarno-technologicznej i elektrycznej w Bogucinie  gmina Garbów - 4 egz. dokumentacji w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formie modyfikowalnej Autocad lub Archicad oraz w formacie PDF.

Projekt powinien być poprzedzony inwentaryzację stanu istniejącego w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania stacji, ekspertyzą techniczną stanu konstrukcji i elementów budynku wraz z określeniem optymalnego wariantu uzyskania dla przegród zewnętrznych wymaganego przepisami prawa współczynnika przenikania [W/m2 K].

1.2 Opracowanie kosztorysów inwestorskich z podziałem na branże, sporządzonych na podstawie wykonanych przedmiarów, spełniające wymogi zawarte w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz.1389) - po 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej.

1.3 Opracowanie specyfikacji technicznych ogólnych i szczegółowych wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, opracowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 ze zm.), uwzględniającej nazwy i kody: grup, klas oraz kategorii robót określonych w rozporządzeniu (WE) nr 213/2008 z dnia 28 listopada 2007 r. w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień po 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formie modyfikowalnej Word oraz w formacie PDF;

1.4.Opracowanie operatu wodno-prawnego w pełnym zakresie  zgodnym z wymaganiami prawa i inne opracowania wymagane dla uzyskania „Pozwolenia wodno-prawnego” -  4 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formie modyfikowalnej w formie modyfikowalnej Word oraz w formacie PDF;

1.5.Opracowanie instrukcji eksploatacji stacji wodociągowej -4 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formie modyfikowalnej w formie modyfikowalnej Word oraz w formacie PDF;

 

2. Wykonanie robót budowlanych (zgodnie z dokumentacją projektową przebudowy stacji uzdatniania wody zatwierdzoną przez Zamawiającego).

Dane ogólne (stan istniejący) :

Celem zamówienia jest przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody (SUW) zlokalizowanej w miejscowości Bogucin , Gm. Garbów , woj. lubelskie. Obecnie teren Stacji Uzdatniania Wody stanowi nieruchomość zabudowaną budynkiem stacji uzdatniania   wody , zasiekiem na opał , dwoma ziemnymi zbiornikami stalowymi wody  czystej o po. 50 m3 każdy , dwiema studniami głębinowymi , odstojnikiem popłuczyn z kręgów betonowych V= 10m3, osadnikiem bezodpływowym . Budynek hydroforni , w którym mieści się stacja uzdatniania wody, to budynek parterowy w kształcie litery L, o wymiarach 13,27m x 6,46 m =3,73 mx6,46 m ,wysokość wewnętrzna h=3,30 m i 2,60 m., powierzchnia zabudowy -109,82 m2, pow. użytkowa 89,34 m , kubatura budynku – 594 m3. Dach o konstrukcji drewnianej typu krokwiowo-jątkowego, dwuspadowy, pokryty płytami azbestowo-cementowymi falistymi.

Powierzchnie użytkowe poszczególnych pomieszczeń :

 - Hala technologiczna                  - 64,79 m2

 -chlorownia                                  - 5,58 m2

-   dyżurka i szafy sterownicze    - 15,59 m2

-   korytarz                                      - 1,5 m2

-w-c i umywalka                        - 1,88 m2

 

Stacja wodociągowa pracuje w układzie dwustopniowego pompowania wody z uzdatnieniem. Woda surowa ze studni głębinowej (podstawowej lub awaryjnej) podawana jest przy pomocy pompy głębinowej poprzez odżelaziacze do zbiornika wyrównawczego ziemnego  o pojemności V=2x50m3, skąd czerpana jest pompami płaskimi i przez hydrofory tłoczona do sieci wodociągowej.  Spust wody ze zbiornika odbywa się do kanalizacji oddzielnymi przewodami dla każdej komory. Wodociąg zaopatruje w wodę miejscowość Bogucin w gminie Garbów.

Wodociąg Bogucin .

 

UWAGA:

1. Wykonawca zobowiązany jest do pozyskania we własnym zakresie i na własny koszt wszystkich niezbędnych danych wyjściowych do projektowania, w tym np.: map, warunków technicznych podłączenia mediów oraz uzyskania wszystkich niezbędnych opinii i uzgodnień z instytucjami w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia.

2. Wykonawca zobowiązany jest przed przystąpieniem do prac projektowych do uzgodnienia z Gminą Garbów zakresu robót ujętych w opracowaniu.

3. Wykonany projekt powinien spełniać niezbędne wymagania do zgłoszenia właściwemu organowi wykonania robót budowlanych.

4. W zakres zamówienia wchodzi również dokonanie przez Wykonawcę wszelkich poprawek, uzupełnień, modyfikacji w dokumentacji, których wykonanie będzie wymagane dla uzyskania pozytywnej oceny i przyjęcia dokumentacji przez instytucje dokonujące oceny i kwalifikacji.

5. Przedmiot zamówienia Wykonawca winien wykonać z materiałów własnych, fabrycznie nowych.Nazw materiałów, urządzeń lub producentów, które mogą pojawiać się w dokumentacji projektowej nie należy traktować jako narzuconych bądź sugerowanych przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza zastosowanie innego równoważnego (spełniajacego wymagania podane w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych) materiału lub urządzenia.

6. Wykonawca przeniesie na Zamawiającego nieodpłatnie przysługujące mu majątkowe prawa

autorskie wraz z własnością wszystkich egzemplarzy dokumentacji, objętych przedmiotem zamówienia oraz ich wersji elektronicznych, do wykorzystania całości lub poszczególnych elementów dokumentacji projektowej na następujących polach eksploatacji:

6.1 w zakresie utrwalania i zwielokrotniania treści – wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową,

6.2. w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utrwalono dokumentacje projektową – wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy,

6.3. w zakresie rozpowszechniania dokumentacji projektowej w sposób inny niż określony w pkt 2) – publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób.

Wykonawca przeniesie na Zamawiającego nieodpłatnie również prawo zezwolenia na wykonywanie zależnych praw autorskich, w szczególności do udzielania zezwoleń na dokonywanie wszelkiego rodzaju opracowań projektu oraz zezwoleń na rozporządzanie i korzystanie z tychże opracowań.

7. Wskazane jest, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca roboty budowlanej, aby uzyskać informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej poniesie Wykonawca.

8. Wykonawca zrealizuje niezbędne czynności i poniesie wszelkie koszty związane z realizacją zadania tj. wynikające wprost z opisu przedmiotu zamówienia jak również związane z organizacją, utrzymaniem i późniejszą likwidacją placu budowy oraz inne koszty towarzyszące np.: robót przygotowawczych, porządkowych, koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wynikające z warunków uzgodnień i koszty uzyskania niezbędnych decyzji.

9. Wykonawca zobowiązany jest do działania w imieniu Zamawiającego, na podstawie stosownego jego pełnomocnictwa, we wszystkich czynnościach technicznych i formalnych związanych z realizacją zamówienia i uzyskania pozwolenia na użytkowanie rozbudowanego

obiektu, w tym czynnościach określonych w Art.56 i 57 ustawy Prawo budowlane.

10. Wykonawca udzieli na przedmiot zamówienia na okres wskazany w ofercie, Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi był równy okresowi gwarancji.

10.1. W okresie rękojmi i gwarancji Wykonawca zobowiązany będzie do udziału w organizowanych przeglądach obiektu oraz każdorazowo w przypadku wystąpienia usterek.

10.2 Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane przez własnych pracowników na skutek nieprzestrzegania przepisów BHP.

10.3 Wykonawca przyjmuje odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez jego pracowników, osoby działające na jego zlecenie, w tym za przypadki uszkodzenia ciała lub mienia wyrządzone działaniem lub zaniechaniem przy realizacji przedmiotu umowy, w zakresie przewidzianym przez kodeks cywilny.

10.4. Wykonawca odpowiada za koordynację prac objętych umową i utrzymanie porządku na terenie budowy.

10.5. Wykonawca zapewni stałą i pełną obsługę geodezyjną i geologiczną dla realizacji zadania.

10.6. Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłej współpracy z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego.

10.7. Wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą w oprawionych, opisanych i zaopatrzonych w spis treści , w skład której wejdą m.in.:

   1) dziennik budowy,

  2) decyzja dot. zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę lub skuteczne zgłoszenie wykonania robót do Starostwa Powiatowego w Lublinie .

3)      oświadczenie Kierownika budowy,

4)       aktualne uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie,

5)       deklaracje zgodności, certyfikaty, atesty higieniczne, aprobaty techniczne na wbudowane materiały,  protokoły badań i prób,

6)       dokumentacja powykonawcza,

7)       dokumentacja fotograficzna,

8)       komplet dokumentacji projektowej z naniesionymi ew. zmianami zaakceptowanymi

            przez nadzór autorski i inspektora nadzoru,

11. Jeżeli w niniejszej SIWZ lub Programie Funkcjonalno-Użytkowym pojawią się ewentualne

wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty „równoważne”. Wskazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy.   Przez „ofertę równoważną" należy rozumieć taką, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniających minimalne parametry określone przez Zamawiającego, lecz oznaczoną innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem.

W ramach projektu budowlanego Wykonawca jest zobowiązany uszczegółowić rozwiązania , także zaproponować inne niż w PFU jeśli w ten sposób uzyskane mogą być korzystne dla jakości, obniżenia kosztów ,poprawy walorów użytkowych obiektów SUW.

12. Przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest stosować wyroby

budowlane wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane). Dokumenty potwierdzające wprowadzenie do obrotu należy przedstawić do wglądu w trakcie realizacji, a komplet przekazać przed odbiorem końcowym

 

 

Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym integralną część niniejszej specyfikacji ( załącznik nr 10 do SIWZ.)

 

2. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
2
.1.Zgodnie z art. 29 ust. 3a ustawy Pzp. Zamawiający określa w całym okresie realizacji zamówienia wymóg zatrudnienia przez Wykonawcę lub odpowiednio przez podwykonawcę na podstawie umowy o pracę  co najmniej 3 osób, które będą bezpośrednio realizować przedmiot zamówienia , tj. wykonywać roboty  rozbiórkowe, demontażowe, montaż technologiczny wykonywanie instalacji na obiekcie stacji.

2.2. W nawiązaniu do określonego wyżej wymogu zatrudnienia na umowę o pracę osób dla bezpośredniej realizacji zamówienia przez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę należy rozumieć zatrudnienie na podstawie: umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2016 r., poz. 1666 z późn. zm.) lub właściwych przepisów państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

2.3. Wymagany okres zatrudnienia osób rozpoczyna się od momentu rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia, a kończy z dniem zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia (umowy). Dla Podwykonawcy okres ten liczony jest od dnia zaakceptowania przez Zamawiającego podwykonawcy, do momentu zakończenia realizacji prac przewidzianych do wykonania w podwykonawstwie.

2.4. Zatrudnienie przy realizacji zamówienia powinno trwać do końca jego realizacji.

W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, Wykonawca lub podwykonawca będzie obowiązany do zatrudnienia na to miejsce innej osoby.

2.5.W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 3.1 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:

1)żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,

2)żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,

3)przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.

2.6.W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane w punkcie 3.1 czynności w trakcie realizacji zamówienia:

1) oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego.Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy;

2) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowania w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. w szczególności  bez imion, nazwisk, adresów, nr PESEL pracowników). Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;

3) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;

2.7.Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 3.1 czynności zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Nie złożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 3.1 czynności.

2.8. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

 

3 .Wymagania dotyczące robót:

1) Wszystkie roboty budowlane winny być zrealizowane zgodnie z przepisami, obowiązującymi  normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami BHP, P.poż.

2) Roboty należy prowadzić zgodnie z  wymogami  dokumentacji projektowej określającej   

przedmiot zamówienia, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych  oraz wymogami niniejszej specyfikacji.

 

4.  Wymagania dotyczące materiałów:
1) Użyte materiały  muszą odpowiadać jakościowo wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i  stosowania w budownictwie określonym w Ustawie z dnia 16.IV.2004 r.  o wyrobach  budowlanych (Dz.U. z 2004 r. Nr92,poz. 881) oraz dokumentacji projektowej.

2) Na każde żądanie inspektora nadzoru przed wbudowaniem materiałów Wykonawca  obowiązany jest okazać atest lub certyfikat na znak bezpieczeństwa i zgodności z Polską Normą lub aprobatą   techniczną.

3) Atesty i świadectwa zgodności z aprobatą lub normą wbudowanych materiałów należy dołączyć do operatu powykonawczego w dniu odbioru inwestycji.

 

5. Wymagania stawiane wykonawcy:

1) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za bieg oraz terminowe wykonanie   zamówienia.

2) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi  określonymi dla przedmiotu zamówienia.

3) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem zamówienia.

 

6. Podwykonawcy:

6.1. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku Wykonawca winien wskazać w ofercie część zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podać nazwy (firmy) podwykonawców.

6.2.Z uwagi, że przedmiot zamówienia ma być wykonany w miejscu podlegającym bezpośredniemu nadzorowi Zamawiającego, Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy albo imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w realizację przedmiotowego zamówienia. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa wyżej, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację usług.

6.3. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

6.4.Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.

7. Ustalenia ogólne dotyczące przedmiotu zamówienia:

1) Zamawiający  nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

2) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty przewidującej odmienny niż  

określony w niniejszej SIWZ sposób wykonania zamówienia ( oferty wariantowej).

3) Zamawiający nie przewiduje zamówień  o których mowa w art. 67 ust.1 pkt.6  ustawy Pzp.

4) Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

5)Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.

6) Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej.

7) Zamawiający  przewiduje zastosowania procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp .

8) Zamawiający nie przewiduje wymagań o których mowa w art. 29 ust. 4 Pzp,

9)Zamawiający nie przewiduje obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane.

 

 

8. Kod klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV)

 

45.00.00.00- 7  - Roboty budowlane;

45232000-2 Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45252120-5 Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody

45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach

71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacją

 

III.  Terminy  realizacji   zamówienia.

1.Termin wykonania : –  od dnia podpisania umowy do  30.05.2019 roku.

IV.

 
   


 Warunki udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wszyscy Wykonawcy, którzy:

1.1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie  art. 24 ust. 1 ustawy Pzp,

1.2.  spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności  technicznej i zawodowej tj.

1) Wykonawca winien wykonać w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, jedno zamówienie odpowiadające rodzajem robotom budowlanym, stanowiącym przedmiot zamówienia tj. budowa lub przebudowa stacji uzdatnia wody o w wartości brutto co najmniej 600.000,00 zł  słownie  (sześćset tysięcy złotych).

2)                  Wykonawca winien dysponować :

a) minimum 1 osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2016 poz. 290 z późn. zmianami) w specjalności  konstrukcyjno-budowlanej.

b) minimum osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika robót branży sanitarnej, posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2016 poz.290 z późn. zmianami) w specjalności  sanitarnej.

c)minimum 1 osobą   przewidzianą   do pełnienia funkcji kierownika robót branży elektrycznej, posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. 2016 poz. 290 z późn. zmianami) w specjalności elektrycznej.

 

Uwaga :Kierownik budowy oraz kierownicy robót powinni posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz. U. z 2016 r., poz. 290) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1278) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r., poz. 65). .        

1.3. spełniają n.w.  warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji ekonomicznej i  finansowej :

1)Wykonawca winien dysponować środkami finansowymi lub posiadać zdolność kredytową  w wysokości nie mniejszej niż  500 000,00 zł.

2)Wykonawca winien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę min.  200 000,00 zł .

  1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania Zamawiający żąda złożenia oświadczeń i dokumentów wymienionych w dziale V.

 

4. Powoływanie się na zasoby podmiotów trzecich.

4.1.Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.

4.2.Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Zobowiązanie należy dołączyć wraz z ofertą w oryginale.

4.3.Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe  lub ich sytuacja  finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 .

4.4.W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

4.5.Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe  podmiotu, o którym mowa w pkt 4.1, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:

1)  zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami, lub

2) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe, o których mowa w pkt  4.1.

 

V. WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU.

1. Zamawiający w postępowaniu najpierw dokona oceny oferty, a następnie zbada czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

2. W celu oceny spełniania warunków, udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów:

2.1.Oświadczenie upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w dziale IV ust. 1 pkt  1.3  SIWZ. (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do SIWZ.)

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie może być złożone wspólnie.

2.2.Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp. (wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.)

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oświadczenie takie składa każdy z Wykonawców oddzielnie.

3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby - warunków udziału w postępowaniu, zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniach, o których mowa w pkt.2.1 i 2.2.

4. Zamawiający nie żąda aby Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieścił informacje o podwykonawcach w oświadczeniach, o których mowa w w pkt.2.1 i 2.2.

5. Wykonawca, w terminie 3 dni  od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5, przekazuje zmawiającemu oświadczenie o przynależności lub lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23. Wraz ze złożony oświadczeniem, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innymi wykonawcami nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. (Wzór oświadczenia stanowi zał. Nr 4 do SIWZ).

 

VI. WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW, SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIENIA WARUNKU DOTYCZĄCEGO ZDOLNOŚCI TECHNICZNEJ LUB ZAWODOWEJ,

1.Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, które potwierdzają okoliczność spełniania warunków udziału w postępowaniu  następujących dokumentów:

1.1. Wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów ma rzecz których roboty te zostały wykonane z załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów-inne dokumenty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone: Zakres referencji i innych dokumentów musi potwierdzać spełnianie odpowiednio warunku określonego w dziale IV ust. 1 pkt  1.2. ppkt.1) SIWZ. (Wzór wykazu stanowi załącznik nr 5 do SIWZ.)

  • W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa przynajmniej jeden z Wykonawców.

1.2.Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrole jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Zakres ww. dokumentów musi potwierdzać spełnianie odpowiednio warunku określonego w dziale IV ust. 1 pkt 1.2 ppkt.2 SIWZ. (Wzór wykazu stanowi załącznik nr 6  do SWIZ.)

  • W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dokument ten składa przynajmniej jeden z Wykonawców.

1.3.Oświadczenia na temat wykształcenia i kwalifikacji zawodowych wykonawcy lub kadry kierowniczej wykonawcy.(Zał. Nr 7 do SIWZ).

1.4. Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającą  wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy , w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed  upływem terminu składania ofert. Zakres informacji musi potwierdzać spełnianie odpowiednio warunku określonego w dziale IV ust. 1 pkt  1.3. ppkt.1) SIWZ.  

1.5. dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez zamawiającego .

 

2. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.

3. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego  zdolnościach  lub sytuacji polega wykonawcy, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.

4. Wszystkie    wymagane dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim, na maszynie, komputerze lub odręcznie w sposób zapewniający czytelność tekstu.

5. W zakresie nie uregulowanym niniejszą SIWZ mają zastosowanie przepisy Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielnie zamówienia ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1126).

6. Jeżeli Wykonawca nie złoży oświadczeń, o których mowa w rozdziale V, oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty będą niekompletne, będą zawierać błędy lub budzić wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub udzielenia wyjaśnień, w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.

7. Do przeliczenia na PLN wartości wskazanej w dokumentach złożonych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, wyrażonej w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z dnia wszczęcia postępowania, tj. zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych. od wykonawcy w postępowaniu o udzielnie zamówienia ( Dz. U. z 2016 r. poz. 1126).

VII. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie.

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:

1) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania;

2) zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia;

3) pełnomocnictwo musi wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formę pisemną; fakt ustanowienia pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów;

4) pełnomocnictwo składa się w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie.

5) jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (konsorcjum) zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może przed zawarciem umowy żądać przedstawienia w określonym terminie umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

Uwaga: Uczestnikami w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Wykonawcami w rozumieniu art. 2 pkt. 11 Pzp, są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 23 ust. 1 Pzp.

VIII. Opis  sposobu  przygotowania  oferty.

1. Oferta musi zawierać: ( Zał. Nr 1 do SIWZ)

1.1.  Wypełniony formularz ofertowy  wraz ze stanowiącymi jego integralną część załącznikami.

1.2. Oświadczenia potwierdzające spełnienie przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu określone w dziale V.

1.3. Wykaz prac, które Wykonawca zamierza zlecić podwykonawcom wraz z podaniem ich nazw (firm) - załącznik nr  8 do SIWZ.

1.4. Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu wykonawcy składającego ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów.

 Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem notarialnie,

1.5. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: pełnomocnictwo ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia,

1.6.               zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia zasobów, w przypadku, gdy Wykonawca wykazuje zasoby innych podmiotów w celu spełnienia warunków,

 

2. Oferta musi być sporządzona w języku polskim w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

3. Oferta powinna być podpisana przez osobę/osoby  upoważnione do  składania oświadczeń woli w imieniu oferenta. W przypadku podpisania oferty przez osobę nie wymienioną w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) Wykonawcy, należy do oferty dołączyć stosowne pełnomocnictwo.

4. Zamawiający zaleca, aby każda zapisana strona oferty (wraz z załącznikami do oferty) była ponumerowana kolejnymi numerami.

5. Zamawiający zaleca, aby oferta wraz z załącznikami była zestawiona w sposób uniemożliwiający jej samoistną dekompletację oraz uniemożliwiający zmianę jej zawartości  bez widocznych śladów naruszenia.

6. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane własnoręcznie przez osobę(y)  podpisującą(e) ofertę. Parafka (podpis)  winna być naniesiona w sposób umożliwiający identyfikację podpisu (np. wraz z imienną pieczątką osoby sporządzającej parafkę).

7. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę, sam lub jako partner w konsorcjum. Wykonawca, który przedkłada lub partycypuje w więcej niż jednej ofercie spowoduje, że wszystkie oferty z  udziałem tego wykonawcy zostaną odrzucone.

8.Wykonawca może zastrzec, że załączone do oferty dokumenty zawierające informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji nie mogą być udostępniane. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Pzp. tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji nie mogą być udostępniane. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Pzp. Zastrzeżone dokumenty powinny być opatrzone napisem następującej treści: „Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa". Zaleca się umieszczenie tych dokumentów w ofercie w sposób uniemożliwiający przypadkowe zapoznanie się z ich treścią. Do oferty należy także dołączyć uzasadnienie, w którym Wykonawca wykaże, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 1993, Nr 47 poz. 211 z późn. zm.).

9. Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone, jako tajemnica przedsiębiorstwa były przez Wykonawcę złożone w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem „tajemnica przedsiębiorstwa", lub spięte (zszyte) oddzielnie od pozostałych, jawnych elementów oferty. Brak jednoznacznego wskazania, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa oznaczać będzie, że wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie niniejszego postępowania są jawne bez zastrzeżeń.

10. Zamawiający informuje, że w przypadku kiedy Wykonawca otrzyma od niego wezwanie w trybie art. 90 ustawy Pzp, a złożone przez niego wyjaśnienia i/lub dowody stanowić będą tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Wykonawcy będzie przysługiwało prawo zastrzeżenia ich jako tajemnica przedsiębiorstwa. Przedmiotowe zastrzeżenie Zamawiający uzna za skuteczne wyłącznie w sytuacji kiedy Wykonawca oprócz samego zastrzeżenia, jednocześnie wykaże, iż dane informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.

11. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, z zastrzeżeniem art. 93 ust 4 ustawy.

 

IX. Wymagania dotyczące gwarancji.

1.Wykonawca  udziela gwarancji na wykonane roboty  na okres zaoferowany w złożonej ofercie. Przy czym zamawiający zastrzega, że oferowany przez wykonawcę okres gwarancji nie może być krótszy niż 3 lata  i dłuższy niż 6 lat, licząc od daty odbioru całości zamówienia.

2. Usterki ujawnione w okresie gwarancyjnym, stwierdzone protokolarnie, Wykonawca usunie na swój koszt w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.

3. W przypadku nie dotrzymania terminu usunięcia usterek w określonym czasie Zamawiający zleca ich wykonanie na koszt Wykonawcy.

4. Okresy gwarancji udzielane przez podwykonawców muszą odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę.

 

X. Wymagania  dotyczące  wadium.

1. Oferta musi być zabezpieczona wadium o wartości 20.000,00  zł (słownie:  dwadzieścia  

      tysięcy   złotych).

2. Wadium  może być wniesione w jednej lub kilku następujących  formach:

            1) pieniądzu,

            2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-        kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,

            3) gwarancjach bankowych,

            4) gwarancjach ubezpieczeniowych,

            5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust.5 pkt.2          ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju            Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. nr 42, poz.275.).

3. Wadium  wniesione w formie  pieniądza  należy  wpłacić na  konto Zamawiającego Bank Spółdzielczy w Niemcach Oddział Garbów nr 98 8702 1024 2000 0046 2000 0020 z dopiskiem  „Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

            Kopię dokonania przelewu należy dołączyć do oferty.

4. Wadium  wniesione w formie innej niż pieniądz  należy złożyć w formie oryginału  razem z ofertą w oddzielnej kopercie.

5. Z treści polisy, poręczenia, gwarancji lub innego dokumentu stanowiącego formę wadium winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust.5 i 4a ustawy Pzp.

6. Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia      08.12.2017 .r   do godz. 10:00

7. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego .

8. Wykonawca, który nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium na wymagany okres związania ofertą wg zasad określonych w niniejszym rozdziale, zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.

9. Zwrot  wadium nastąpi w terminach i na warunkach określonych w art. 46  ust.1 i 2 ustawy.

10.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art.26 ust.3 i 3a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających  okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1, oświadczenia, o którym mowa w art 25a ust.1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art.87 ust.1 pkt.3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.

11.Wykonawca,  którego  oferta  została  wybrana  otrzyma  zwrot  wadium  niezwłocznie po zawarciu umowy oraz gdy zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

12. Wykonawca utraci  wadium  wraz z odsetkami na  rzecz  Zamawiającego,  jeżeli:

  • odmówi  podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie;
  • zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących  po stronie Wykonawcy.

 

XI.  Termin   związania   ofertą.

1. Wykonawca  składający  ofertę  pozostaje  nią  związany  przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem  terminu składania ofert.

2. W uzasadnionych przypadkach, na co najmniej 3 dni przed upływem terminu związania ofertą Zamawiający może tylko raz zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.

3. Wykonawca może  przedłużyć  termin związania ofertą samodzielnie, na czas niezbędny do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zawiadamiając o tym Zamawiającego.

 

XII.  Miejsce oraz  termin  składania i otwarcia ofert.

1. Ofertę  należy złożyć  w sekretariacie Urzędu Gminy w Garbowie ul. Krakowskie Przedmieście 50, w  terminie najpóźniej  do dnia  08.12.2017  r. do godz. 10:00.

2.Ofertę należy umieścić w zamkniętej  kopercie. Koperta powinna być nieprzezroczysta i zapieczętowana w taki sposób, aby  nie  budziło to żadnych wątpliwości co do możliwości ich wcześniejszego otwarcia lub ujawnienia treści oferty przez osoby nieupoważnione.

3. Kopertę  należy zaadresować jak niżej:

 

Gmina Garbów , ul. Krakowskie Przedmieście 50 

Oferta w  postępowaniu na  wykonanie zamówienia  p.n.

„Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów , w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

 

 

 Otworzyć na publicznej sesji otwarcia ofert w dniu 08.12.2017 r. o godz. 10:10

 

4. Na kopercie powinna widnieć nazwa (firma) i adres Wykonawcy, aby można było odesłać ofertę w przypadku złożenia jej po terminie.

5. Ofertę składaną za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej należy przygotować w sposób określony w pkt. 1 i 2 oraz przesłać w zewnętrznym opakowaniu zaadresowanym w następujący sposób :

Gmina Garbów , ul. Krakowskie Przedmieście 50 , 21-080 Garbów

Oferta w  postępowaniu na  wykonanie zamówienia p.n. „Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

 

DOSTARCZYĆ DO  sekretariatu,   do dnia 08.12.2017  r.  do godz.  10:00.

 

6. Konsekwencje złożenia oferty niezgodnie z w/w opisem (np. potraktowanie oferty jako zwykłej korespondencji i nie dostarczenie jej na miejsce składania ofert w terminie określonym w SIWZ) ponosi Wykonawca.

7.Wykonawca na życzenie otrzyma pisemnie potwierdzenie złożenia oferty wraz z numerem, jakim oznakowana została oferta.

8.Oferty złożone po terminie zostaną zwrócone oferentom niezwłocznie.

9.Otwarcie ofert nastąpi w dniu 08.12.2017  r. w siedzibie Urzędu Gminy w Garbowie , ul. Krakowskie Przedmieście 50, pok. 11   o godz. 10:10..

10. Otwarcie   ofert jest jawne. Podczas otwarcia ofert  Zamawiający podaje  nazwę (firmę) oraz adres (siedzibę) Wykonawcy, którego oferta jest otwierana, a także informacje dotyczące  ceny oferty, terminu  wykonania, okresu gwarancji zawartych w ofercie.

11. Niezwłocznie  po otwarciu oferty zamawiający zamieszcza na stronie internetowej  informacje dotyczące:

1) kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,

2) firm oraz adresów wykonawców którzy złożyli oferty w terminie,

3) cenie, terminie wykonania zamówienia i okresie gwarancji zawartych w ofertach.

12. Zamawiający prześle Wykonawcy na jego pisemny wniosek informację z sesji otwarcia.

 

XIII. Wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami oraz informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami i przekazywania oświadczeń i dokumentów.

  1. Osobami uprawnionymi przez Zamawiającego do kontaktowania się z wykonawcami są: Marta Głowacka - tel. 0 81 5018064 , Małgorzata Sanaluta – tel. 081 5018063. Osoby te udzielają informacji w godz. 7.30 - 15.30, z wyjątkiem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy.
  2. 2.       W niniejszym postępowaniu wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane będą w formie:

          1) pisemnej na adres korespondencyjny wskazany  na stronie tytułowej SIWZ,

          2) faksem (nr  81 5018070),

          3) drogą elektroniczną na adres: ug@garbow.pl,

          przy czym zawsze dopuszczalna jest forma pisemna.

2.1. Postępowanie   odbywa się w języku polskim, w związku z czym wszelkie pisma, dokumenty, oświadczenia składane w trakcie postępowania między Zamawiającym, a Wykonawcami muszą być sporządzone w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

2.2 Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują korespondencję za pomocą faksu lub elektronicznie - każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.

2.3.Wyjątkiem od możliwości porozumiewania się za pomocą faksu lub drogą elektroniczną jest obowiązek złożenia oferty w formie pisemnej oraz oświadczeń i dokumentów składanych lub uzupełnianych w trybie art. 26 ustawy Pzp w formie określonej w § 14 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U. z 2016 poz. 1126). W przypadku składanych przez Wykonawcę wyjaśnień treści oferty, wyjaśnień w trybie art. 90 ustawy Pzp czy wyjaśnień dokumentów potwierdzających spełnianie warunków, w ślad za dokumentem wysłanym faksem lub drogą elektroniczną należy przesłać Zamawiającemu oryginał.

3. Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienia dotyczące wszelkich wątpliwości związanych ze SIWZ.

4. Zamawiający niezwłocznie udzieli odpowiedzi na wszelkie zapytania związane z prowadzonym postępowaniem pod warunkiem,  że zapytanie wpłynęło do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.

5. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął po w/w terminie, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.

6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekaże wszystkim Wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez wskazania źródła zapytania oraz zamieści na stronie internetowej.

7. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może zmienić treść SIWZ.

8. Dokonaną zmianę specyfikacji Zamawiający zamieści ją na stronie internetowej.

9. Jeżeli w wyniku zmiany treści SIWZ nie prowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówienia niezbędny jest dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania ofert z uwzględnieniem czasu niezbędnego do wprowadzenia tych zmian.

10. O przedłużeniu terminu składania ofert Zamawiający niezwłocznie zawiadomi  wszystkich wykonawców, którym przekazano SIWZ oraz zamieści tę informację na stronie internetowej.

11. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SIWZ.

12.Wszelkie modyfikacje, uzupełnienia i ustalenia oraz zmiany, w tym zmiany terminów, jak również pytania wykonawców wraz z wyjaśnieniami stają się integralną częścią SIWZ i będą wiążące przy składaniu ofert. Wszelkie prawa i zobowiązania Wykonawcy odnośnie do wcześniej ustalonych terminów będą podlegały nowemu terminowi.

13. Jeżeli wprowadzona modyfikacja treści SIWZ prowadzi do zmiany treści ogłoszenia, Zamawiający zamieści w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie o zmianie ogłoszenia.

14. Niezwłocznie po zamieszczeniu w Biuletynie Zamówień Publicznych  ogłoszenia o zmianie ogłoszenia, Zamawiający zamieści informację o zmianach na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej.

 

XIV. Modyfikacja i wycofanie oferty.

1. Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do  złożonej oferty pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian, poprawek itp. przed terminem składania ofert .

2. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian musi być złożone  wg takich samych zasad jak składana oferta (patrz dział VIII SIWZ) tj. w zamkniętej kopercie, odpowiednio oznakowanej z dopiskiem "ZMIANA".

3. Koperty oznakowane dopiskiem "ZMIANA" zostaną otwarte przy otwieraniu oferty Wykonawcy, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonania zmian, zostaną dołączone do oferty.

4. Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia (wg takich samych zasad jak wprowadzenie zmian) z napisem na kopercie "WYCOFANIE".

5. Koperty oznakowane w ten sposób będą otwierane w pierwszej kolejności i po stwierdzeniu poprawności postępowania Wykonawcy, koperty ofert wycofywanych nie będą otwierane.

 

XV .Opis  sposobu obliczania ceny ofertowej.

1. Podana w ofercie cena jest ceną ryczałtową – kompletną, jednoznaczną i ostateczną, stałą dla okresu realizacji zadania i okresu gwarancji, udzielonej przez Wykonawcę robót. Cena nie będzie podlegała zmianie za wyjątkiem sytuacji określonych we wzorze Umowy (Załącznik Nr9 do SIWZ).

2. Cenę oferty należy podać w wartości netto i brutto.

3. Zastosowanie przez Wykonawcę stawki podatku VAT od towarów i usług niezgodnej z obowiązującymi przepisami spowoduje odrzucenie oferty.

4. Cena oferty stanowić będzie sumę cen za wykonanie prac projektowych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych, w tym dostaw, wykonanych usług oraz innych świadczeń, koniecznych do prawidłowego zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia i ponoszonych przez Wykonawcę kosztów ich realizacji.

5. Podstawą obliczenia ceny oferty ma być opracowany przez Wykonawcę kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o przekazany Program Funkcjonalno- Użytkowy stanowiący zał. nr 10 do SIWZ z uwzględnieniem dyspozycji zawartych w Rozdziale II niniejszej SIWZ.

Wykonawca robót, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany będzie do przedłożenia kosztorysu  łącznie z tabelą elementów scalonych dla każdej branży oddzielnie , najpóźniej w dniu podpisania umowy.

6. Za ustalenie zakresu prac projektowych, ilości robót i innych świadczeń, w tym usługi

nadzoru autorskiego oraz sposób przeprowadzenia na tej podstawie kalkulacji ofertowego

wynagrodzenia ryczałtowego odpowiada wyłącznie Wykonawca.

7. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w ofercie koszty związane z przekazaniem odpadów firmom posiadającym zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub unieszkodliwienia odpadów określonego rodzaju (ustawa o odpadach - Dz. U. 2013.21 z późn. zm).

8. W wyniku nieuwzględnienia okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia

Wykonawca ponosić będzie skutki błędów w ofercie. Od Wykonawcy wymagane jest bardzo szczegółowe zapoznanie się z przedmiotem zamówienia, a także sprawdzenie warunków wykonania zamówienia i skalkulowania ceny oferty z należytą starannością.

9. Cena ofertowa musi być podana w złotych polskich cyfrowo i słownie, z wyodrębnieniem podatku VAT, do dwóch miejsc po przecinku.

10. Cena może być tylko jedna, nie dopuszcza się wariantowości cen.

 

 

XVI. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone  rozliczenia między  Zamawiającym a Wykonawcą.

1. Walutą przetargu jest PLN. Zamawiający nie dopuszcza podania ceny ofertowej i jej elementów w walutach obcych. Cena winna być podana w polskich jednostkach pieniężnych (złotych polskich i groszach).

2. Płatność będzie dokonywana w PLN.

3. Całą korespondencję dotyczącą płatności wraz z fakturami należy wysyłać do Zamawiającego w języku polskim.

 

XVII. Opis kryteriów którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem  wag tych kryteriów i  sposobu oceny ofert.

1. Kryteria oceny ofert:

            1) Cena (z VAT) za całość zamówienia, znaczenie kryterium– 60 pkt.

            2) Okres gwarancji  znaczenie kryterium –  40 pkt:

        

            Oferty będą oceniane w odniesieniu do najkorzystniejszych danych przedstawionych przez Wykonawców w zakresie każdego kryterium.

Oferta wypełniająca w najwyższym stopniu wymagania danego kryterium otrzyma najwyższą ilość punktów.

Pozostałym ofertom zostanie przypisana odpowiednio mniejsza ilość punktów w odniesieniu do najkorzystniejszej oferty w zakresie danego kryterium.

 

Ocena ofert w zakresie powyższych kryteriów zostanie dokonana wg następujących zasad:

 

1) Ocena oferty w zakresie kryterium: cena (C):

 

  • Oferta z najniższą ceną spośród ofert nie odrzuconych otrzyma 60 pkt.
  • Wartość punktowa badanej oferty "C" zostanie obliczona wg wzoru:

 

=   najniższa cena spośród ofert nie odrzuconych (brutto) x  60 pkt = / ilość punktów za cenę/

                  cena (brutto) badanej oferty

 

2)  Ocena  oferty w zakresie kryterium: gwarancja (G)

  • Oferta z najdłuższym okresem gwarancji spośród ofert nie odrzuconych otrzyma 40 pkt.
  • Wartość punktowa badanej oferty "G" zostanie obliczona wg wzoru:

 

G  =    okres gwarancji  wskazany w badanej ofercie  x  40 pkt = / ilość punktów za gwarancje/

                 najdłuższy okres gwarancji

 

Uwaga:  Oferowany przez wykonawcę  okres gwarancji  nie może być krótszy niż 3 lata i dłuższy niż 6 lat. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę okresu gwarancji dłuższego niż 6 lat , Zamawiający przyzna takiej ofercie maksymalną ilość punktów w tym kryterium

tj. 40 pkt. , tak jak  dla okresu gwarancji 6 lat. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę okresu gwarancji  krótszego niż 3 lata , Zamawiający odrzuci ofertę  Wykonawcy na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.

 

2. Ocenę końcową oferty dla danego zamówienia stanowić będzie suma punktów oferty uzyskanych w każdym z kryteriów  oceny oferty. Maksymalna łączna liczba punktów jaką  może uzyskać wykonawca wynosi – 100 pkt.  Obliczenia będą prowadzone z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.

3. Spośród ofert nie odrzuconych - spełniających wymagane warunki, Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą, tj.  stanowiącą najkorzystniejszy  bilans ceny (C), okresu gwarancji (G) za wykonane zamówienie.

4.W toku badania i oceny złożonych ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawcę wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnienie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu. Niedopuszczalne jest prowadzenie negocjacji pomiędzy Zamawiającym a  Wykonawcą  dotyczących złożonej  oferty  oraz z zastrzeżeniem art. 87 ust.2 ustawy Pzp, dokonywania jakichkolwiek zmian w treści  złożonej oferty.

5. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzą wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z innych przepisów, zastosowanie mają zapisy art. 90 Pzp.

6. Zamawiający poprawi w ofercie oczywiste omyłki pisarskie oraz oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek- niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

7. Zamawiający poprawi w ofercie inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze SIWZ nie powodujące istotnych zmian w treści oferty,  niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

Oferta Wykonawcy, który w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie takiej omyłki, podlega odrzuceniu.

8. Zamawiający odrzuca ofertę w przypadkach  wyszczególnionych w art. 89 pkt.1 ustawy.

9.Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom zawartym w ustawie Pzp oraz SIWZ oraz zostanie oceniona jako najkorzystniejsza oferta w  oparciu o podane w niniejszym  rozdziale kryteria wyboru ofert.

 

XVIII. Informacja o formalnościach, jakie powinny  zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadamia Wykonawców, którzy złożyli oferty, o:

1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania oraz nazwy i adresy Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny oferty i łączną punktację,

2) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne,

3) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia,  podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Informacje zawarte w pkt. 2 ppkt.1)  Zamawiający zamieści  na stronie internetowej oraz na tablicy  ogłoszeń w swojej siedzibie.

3. Umowa zostanie zawarta w formie pisemnej po upływie terminu przewidzianego na wniesienie odwołania, chyba że w postępowaniu została złożona tylko jedna oferta, w takim przypadku możliwe jest zawarcie umowy przed upływem tego terminu. Miejsce i termin podpisania zostaną uzgodnione z wybranym Wykonawcą.

4. W przypadku gdy Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy,  Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny, chyba że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy Pzp.

5. Umowy są jawne i podlegają udostępnieniu na zasadach określonych w przepisach o dostępie do informacji publicznej.

 

 

 

XIX. Wymagania dotyczące zabezpieczenie  należytego  wykonania  umowy.

 

  1. Ustala się zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto podanej w ofercie. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady ustalona na  30% wysokości zabezpieczenia zostanie zwrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
  2. Zabezpieczenie może być wniesione wg wyboru wykonawcy w jednej z lub w kilku następujących formach:

1)      Pieniądzu

2)      Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo –kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym

3)      Gwarancjach bankowych

4)      Gwarancjach ubezpieczeniowych

5)      Poręczeniach udzielonych przez podmioty o których mowa w art.6 b ust 5 pkt 2 ustawy
z dnia 9 listopada 2000 r o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

6)      W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa wyżej.

Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego  Bank Spółdzielczy w Niemcach Oddział w Garbowie  nr konta 98 8702 1024 2000 0046 2000 0020  z dopiskiem „„Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

  1. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia
  2. W przypadku zabezpieczenia złożonego gwarancjach bankowych/ubezpieczeniowych
    z dokumentu gwarancji winno wynikać jednoznacznie gwarantowanie, wypłaty należności
    z ustanowionego zabezpieczenia w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie. Dodatkowe warunki zawarte w umowie są niedopuszczalne.
  3. 5.                  Na podstawie art. 558 k.c. Zamawiający  rozszerza odpowiedzialność Wykonawcy  z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy. Termin rękojmi skończy się z dniem upływu terminu udzielonej gwarancji.

 

XX. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego.

1. Istotne postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy, zostały ujęte w załączniku do SIWZ – projekt umowy, stanowiącym integralną część specyfikacji (załącznik nr 9).

  1. 2.      Niedopuszczalna jest, pod rygorem nieważności, zmiana postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy chyba, że łączna wartość zmian jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Prawa zamówień publicznych i jest mniejsza od 15% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie lub konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, o których mowa w pkt. 3  niniejszego rozdziału.
  2. 3.    Zamawiający dopuszcza możliwości dokonania następujących zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty:

3.1. Zmiana terminu realizacji zadania – w przypadku wystąpienia którejkolwiek z  okoliczności wymienionych niżej- termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób  należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności:

1) na skutek konieczności wprowadzenia zmian zakresu zadania z jednoczesnym prawem do odpowiednich zmian wynagrodzenia Wykonawcy,

2) na skutek wprowadzenia prac zamiennych,

3) w przypadku wystąpienia konieczności aktualizacji/zmiany rozwiązań technicznych z uwagi na postęp technologiczny lub zmiany obowiązujących przepisów,

4) na skutek konieczności zmniejszenia zakresu prac  objętych przedmiotem niniejszego zamówienia, z jednoczesnym prawem do zmniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy wg stawek zgodnych z kosztorysem ofertowym,

5) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie zamówienia pod warunkiem, że działania te nie są konsekwencją działań którejkolwiek ze Stron Umowy,

6) zmiany będące następstwem działania organów administracji , w szczególności odmowa wydania lub przekroczenie określonych przez prawo terminów wydawania decyzji, zezwoleń, uzgodnień, pod warunkiem, że zmiany te nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze Stron,

7) inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac budowlanych,

3.2. Zmiana  zakresu robót:

1) Ograniczenia zakresu robót wynikające z braku środków finansowych lub wprowadzeniem zmian istotnych lub nieistotnych w rozumieniu Prawa budowlanego;

2) Wprowadzenie rozwiązań zamiennych;

3) Zmiana finansowania robót ;

4) Wykonanie prac wynikających z zaleceń organów uprawnionych np. Nadzoru budowlanego, PIP itp.

3.3 Zmiana wartości zamówienia :

1) W przypadku braku środków finansowych, ich  zmniejszeniem czego zamawiający nie mógł przewidzieć przy zawieraniu umowy;

2) Ograniczenia zakresu robót wynikające z wprowadzonych zmian istotnych lub nieistotnych w rozumieniu Prawa budowlanego;

3) Wprowadzenie rozwiązań zamiennych;

4) Konieczność realizacji umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub technologicznych wynikających ze zmiany obowiązującego prawa bądź decyzji organów nadzorczo-kontrolnych;

5) Ustawowa zmiana podatku VAT. 

3.4. Zmiana osób biorących udział w realizacji zamówienia, które wymienione były w ofercie- w przypadkach losowych, na wniosek wykonawcy- jeżeli spełniają minimalne wymagania stawiane przez zamawiającego w SIWZ.

3.4. Powierzenie Podwykonawcy określonego zakresu robót nie wskazanego w ofercie jako planowany do powierzenia Podwykonawcom. Powierzenie Podwykonawcy robót  nastąpi w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu umowy - co nastąpi z jednoczesną zmianą (rozszerzeniem) zapisów umowy poprzez wprowadzenie do umowy stosownych zapisów dotyczących udziału  Podwykonawcy.

  1. 4.     Inne :

1) Zmiana w zakresie rzeczowo-finansowym z uwzględnieniem zapisów j/w oraz możliwości uzyskania środków z zewnątrz ;

2) Zmiana inspektora nadzoru;

3) Zmiana nr  konta wykonawcy lub innych danych podmiotowych;

 

  1. 5.    Wskazane powyżej zmiany mogą zostać wprowadzone jedynie w przypadku, jeżeli obie strony umowy zgodnie uznają , że zaszły wskazane wyżej okoliczności oraz wprowadzenie zmian jest niezbędne dla prawidłowej realizacji zamówienia.

 

XXI. Pouczenie o ośrodkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

  1. 1.        Każdemu Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy Pzp.
  2. 2.         Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Pzp.
  3. 3.         Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
  4. 4.         W przedmiotowym postępowaniu, którego wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:

1)                                  określenia warunków udziału w postępowaniu,

2)                                 wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielanie zamówienia,

3)                                 odrzucenia oferty odwołującego,

4)                                 opisu przedmiotu zamówienia,

5)                                wyboru najkorzystniejszej oferty.

  1. 5.         Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
  2. 6.        Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
  3. 7.         Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia, zgodnie ze sposobem porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami określonego w rozdziale III niniejszej SIWZ
  4. 8.        Odwołanie wnosi się w terminie:

1)                    5 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo w terminie 10 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób;

2)                     5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub SIWZ na stronie internetowej - wobec treści ogłoszenia oraz wobec postanowień SIWZ;

3)                     5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia - wobec czynności innych niż określone w ppkt 1) i 2) powyżej.

  1. 9.         W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
  2. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Krajową Izbę Odwoławczą orzeczenia.

XXII. Postanowienia  końcowe.

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą specyfikacją ma zastosowanie ustawa Prawo zamówień publicznych, Kodeks cywilny, akty wykonawcze oraz przepisy obowiązującego prawa.

2. Udostępnienie protokołu lub załączników do protokołu:

            1) Zamawiający udostępnia wskazane dokumenty po złożeniu wniosku przez                  Wykonawcę;

            2) Zamawiający  wyznacza  miejsce, termin oraz zakres udostępnianych dokumentów i informacji;

            3) udostępnianie dokumentów odbywać się będzie w obecności pracownika        Zamawiającego;

4) udostępnienie może mieć miejsce wyłącznie w siedzibie Zamawiającego oraz w czasie     godzin jego pracy;           

5) Kopiowanie dokumentów w związku z ich udostępnianiem     Wykonawcy Zamawiający       wykonuje odpłatnie.     

                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

 

 

 

Do: GMINA GARBÓW W GARBOWIE UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 50,

       21-080 GARBÓW;

 

 

OFERTA

Dane wykonawcy :

Nazwa                 .....................................................................................................

Siedziba              .....................................................................................................

Adres poczty elektronicznej ...................................................................................

Strona internetowa .................................................................................................

Numer telefonu  .....................................................................................................

Numer faksu    .......................................................................................................

Numer REGON .....................................................................................................

Numer  NIP  ..........................................................................................................

Numer konta podstawowego …………………………………………………….

 

         Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym na wykonanie robót budowlanych na zadaniu p.n.Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

 zgodnie z wymaganiami określonymi w SIWZ :

 

1. Oferujemy wykonanie robót objętych przedmiotowym  zamówieniem za cenę:  netto ………………..zł    brutto (łącznie z 23 % pod. VAT ) .......................zł . słownie zł ..........................

 

2. Oświadczamy, że w cenie naszej oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia.

3. Deklarowany okres gwarancji na wykonane roboty wynosi  …....  lat od daty końcowego odbioru robót.

4. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej zastrzeżeń.

5. Oświadczamy, że uważamy się za związanych niniejszą ofertą na czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków  zamówienia.

6. Oświadczamy, że zawarty w specyfikacji  istotnych warunków zamówienia projekt  umowy został przez nas zaakceptowany bez zastrzeżeń  i zobowiązujemy się w przypadku wyboru naszej oferty do zawarcia umowy na warunkach ,w miejscu i terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.

7. Oświadczamy, że  zamierzamy /nie zamierzamy* powierzyć podwykonawcy następujące części zamówienia: (*niepotrzebne skreślić) …......................................................................................................................

…...........................................................................................................................

…............................................................................................................................

8. Nazwa (firma, imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi) podwykonawców, na których zasoby powołuje się Wykonawca: ..................................................................................................................................

…...............................................................................................................................

 

9.Wymagane wadium zostało wniesione w wysokości  ………………………     w formie ............................…………………………………………   

Nr rachunku bankowego, na który ma zostać zwrócone wadium wpłacone w pieniądzu ………………………………………………………………………....................

10. Integralną część oferty stanowią dokumenty *

 

         1. ...............................................................................................................

            2. ................................................................................................................

            3. ................................................................................................................

            4. ...............................................................................................................

            5. ...............................................................................................................

 

 

 

 

 

 

                                                                                               ...................................................

Podpis i pieczątka imienna uprawnionego(-ych)

przedstawiciela(-i) Wykonawcy *

· w przypadku Wykonawców występujących wspólnie podpisuje Pełnomocnik lub wszyscy Wykonawcy

 

 

 

 

 

 

* należy podać tyle punktów ile będzie to konieczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 2       

 

  Wykonawca:

..............................................................................................................................................

(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)

 

reprezentowany przez:

 

..............................................................................................................................

(imię, nazwisko,  stanowisko/podstawa do reprezentacji)

 

 

Oświadczenie wykonawcy

 

składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy Pzp DOTYCZĄCE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj”,   prowadzonego przez Gminę Garbów w Garbowie ul. Krakowskie Przedmieście 50 ,oświadczam, co następuje:

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYKONAWCY:

Oświadczam, że spełniam warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego.

 

 

 

…………….……. (miejscowość),dnia ………….……. r.

 

                                                                                                              …………………………………………

(podpis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA W ZWIĄZKU Z POLEGANIEM NA ZASOBACH INNYCH PODMIOTÓW (jeżeli dotyczy) :

 

Oświadczam, że w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych przez zamawiającego w dziale IV ust. 1 pkt . 1.2 i 1.3  SIWZ, polegam na zasobach następującego/ych   podmiotu/ów:            …............................................................................................

..................................................................................  ...................................... ….............................

 

w  następującym zakresie:.............................................. …............................................................

 (wskazać podmiot i określić odpowiedni zakres dla wskazanego podmiotu).

 

 

 

…………….……. (miejscowość),dnia ………….……. r.

 

                                                                                                              …………………………………………

(podpis)

 

 

 

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:

 

Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.

 

 

 

 

…………….……. (miejscowość),dnia ………….……. r.

 

                                                                                                              …………………………………………

(podpis)

 

 

 

 

 

Załącznik nr 3

 

Wykonawca:...........................................................................................................................

(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)

reprezentowany przez:

.............................................................................................................................  

(imię, nazwisko,  stanowisko/podstawa do reprezentacji)

 

Oświadczenie wykonawcy składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy Pzp DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA  na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.:„Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj”

     prowadzonego przez Gminę Garbów w Garbowie ul. Krakowskie Przedmieście 50 ,

     oświadczam, co następuje:

 OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:

Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.

 

 

…………….……. (miejscowość),dnia ………….……. r.

 

                                                                                                              …………………………………………

(podpis)

Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …...................................        ustawy Pzp (podać mającą  zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13­14, 16-20). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy Pzp podjąłem następujące środki naprawcze:....................................................................................................................................................................................................................................................................................................

…………….……. (miejscowość),dnia ………….……. r.

 

                                                                                                              ……………………………(podpis)

 

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA KTÓREGO  ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:

Oświadczam, że następujący/e podmiot/y, na którego/ych zasoby powołuję się w

niniejszym postępowaniu, tj.:................................................................................................................

.................................. (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)

nie podlega/ją wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

 

 

 

 

…………….……. (miejscowość),dnia ………….……. r.

 

                                                                                                              …………………………………………

(podpis)

 

 

 

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:

 

Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne

zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.

…………….……. (miejscowość),dnia ………….……. r.

 

                                                                                                              …………………………………………

(podpis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Załącznik nr 4 

                 

 

 

OŚWIADCZENIE WYKONAWCY

Składane na podstawie art.24 ust.11 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r- Prawo zamówień publicznych ( Dz. U.z 2017 r , poz. 1579

z późn .zm)

O PRZYNALEŻNOŚCI LUB BRAKU PRZYNALEŻNOŚCI DO TEJ SAMEJ GRUPY KAPITAŁOWEJ , O KTÓREJ MOWA W ART. 24 UST.1 PKT.23 USTAWY PZP

Imię i nazwisko ( firma) , pieczęć Wykonawcy ……………………………………………………

Adres ( siedziba ) …………………………………………………………………………………..

 

            Niniejszym Oświadczam , iż w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego  pn.:      

 „Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

  1. nie należę do grupy kapitałowej , o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt.23 ustawy Prawo zamówień publicznych , wraz z żadnym innym wykonawcą , który złożył ofertę w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia

 

 

 

 

………………………………                                    ………………………………..

Miejscowość i data                                                      Pieczęć i podpis **

____________________________________________________________________

 

                  2. należę do tej samej grupy kapitałowej , o której , o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp,  wraz z następującymi wykonawcami , którzy złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia :

 

1)      ………………………………………………….;

2)……………………………………………………..

   

 oraz przedstawiam wraz z niniejszym oświadczeniem dowody , że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

 

 

 …..................................................                                                     ………………………………………..

                                                                                                                        Pieczęć i podpis **

  Miejscowość i data

 

 

 

Niepotrzebne skreślić.*

** Oświadczenie powinno być podpisane przez osobę uprawnioną do występowania w imieniu Wykoanwacy.

 

 

                                                                                                            Załącznik nr  5      

 

 /Pieczęć adresowa Wykonawcy/

 

 

Informacja na temat  doświadczenia

 

     Wykaz wykonanych robót budowlanych,  w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Udokumentowanie posiadania wiedzy i doświadczenia  dotyczy spełnienia warunku opisanego w dziale IV pkt.1.2. ppkt.1) SIWZ

 

 

 

Nazwa i zakres zamówienia*

 

 

 Wartość brutto zmówienia

        w zł

Czas    realizacji

Nazwa i adres Zamawiającego

 

Początek

dn/m-c/rok

 

Koniec

dn/m-c/rok

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Uwaga: Należy dołączyć dowody potwierdzające, że zamówienie zostało wykonane należycie

 

 

……………..……...….....................................................

Podpis i pieczątka imienna uprawnionego(-ych)

przedstawiciela(-i) Wykonawcy *

 

             

 

    Data. .......................................                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 6

    /Pieczęć adresowa Wykonawcy/

 

 

Kwalifikacje i doświadczenie kluczowego personelu

 

 

Składając ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na  wykonanie zamówienia p.n: „Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj” na potwierdzenie spełnienia warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, określonego przez Zamawiającego  w  dziale IV pkt.1.2 ppkt. 2) SIWZ oświadczam/my, że zamówienie zostanie zrealizowane z udziałem następujących osób:

 

 

 

Nr

 

 

Imię i Nazwisko

 

Stanowisko

 

Wykształcenie

Doświadczenie w latach na stanowisku kierownika budowy, kierownika robót

Informacja o podstawie do dysponowania osobą*

 

Rodzaj uprawnień budowlanych , nr uprawnień , rok nadania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* np. pracownik wykonawcy/podwykonawcy zatrudniony na umowe o pracę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upełnomocniony (ieni) przedstawiciel(e)

                                                                                                                                                                                              Wykonawcy

 

 

...................................................

                                                                                                                                                                                                     (podpis i pieczęć)

 

 

    Data. .......................................                                                                   

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 7

 

......................................

Pieczęć/Nazwa Wykonawcy

 

 

 

Oświadczenie dotyczące posiadanych uprawnień

 

 

            Ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego, w postępowaniu przetargowym na   wykonanie zamówienia p.n :”„Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie  gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj”.

 oświadczam/my, że  osoby które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane prawem uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Upełnomocniony (ieni) przedstawiciel(e)

                                                                                                                                                                                              Wykonawcy

 

 

 

...................................................

                                                                                                                                                                                                     (podpis i pieczęć)

 

 

 

 

Data............................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr  8

 

 

 

 

......................................

Pieczęć/Nazwa Wykonawcy                                                                                     

 

 

 

 

Informacja o zamiarze zlecenia robót  podwykonawcom

 

 

Składając ofertę do przetargu nieograniczonego  na wykonanie zamówienia  p.n. : „„Przebudowa  Stacji Uzdatniania Wody w Bogucinie gmina Garbów, w systemie zaprojektuj i wybuduj’, informujemy, że  zamierzamy  powierzyć podwykonawcom następujące części zamówienia:

 

 

 

Roboty, które mają zostać podzlecone

 

Wartość robót podzleconych w % ceny oferty

 

Nazwa firmy podwykonawcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Całkowity %  udział robót, które mają być zlecone podwykonawcom

 

 

 

 

                                                                                                                                                                    

 

 

 

                              

 

Upełnomocniony (ieni) przedstawiciel(e)

                                                                                                                                                                                              Wykonawcy

 

 

...................................................

                                                                                                                                                                                                     (podpis i pieczęć)

 

 

 

 

 

 

 

Data...........................................

Plik źródłowy
Osoba odpowiedzialna za powstanie informacji: Głowacka Marta
dodano do BIP dnia 21-11-2017 13:13:08